Ana Sayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Özne Terapi 2013 yılında kurulmuş olup 2018 yılından itibaren Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Aile Danışma Merkezi olarak yoluna devam etmektedir. Özne Terapi Aile Danışma Merkezi Psikoterapi Departmanı ve Eğitim Departmanı olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Her iki bölümde de konusunda uzman olan deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.

Psikoterapi departmanında çocuk ve ergen terapisi, bireysel terapi, aile ve çift terapisi, cinsel terapi, hamile terapisi ve grup terapisi seansları, psikoloji biliminde geçerliliği kanıtlanmış olan terapi yaklaşımları kullanılarak uygulanmaktadır.

Eğitim departmanımızda kadrosundaki uzman eğitimcilerle birlikte gelişimsel farklılığı olan çocuklara yönelik psikoeğitimsel terapi programları uygulanmakta, doğuma hazırlık ve nefes eğitimleri verilmektedir. Eğitim departmanımızda ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü olan çocuklara yönelik okuma yazmayı hızlandırma programları da mevcuttur.

Değerlerimizin temelinde insan vardır. İnsanı ele alırken ben var mıyım, kabul ediliyor muyum, değerli miyim, neleri yapabilirim temel sorularımızdır.

Etik en temel prensibimizdir. Etik ilkeler çerçevesinde insana yararlı olma ilkesi  gözetilerek yaşamınızın herhangi bir alanında yaşadığınız tıkanıklıkları fark etmek, harekete geçmek ve yaşam kalitenizi yükslterek yaşamınızı sürdürmeniz temel hedeflerimizdendir.