Ana Sayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Özne Terapi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzm. Psikolog Ebru Sakız Kuyucu ve Uzm. Psikolog Vesile Çetin Kazak tarafından, insanlara yararlı olma ilkesi doğrultusunda 2013 yılında kurulmuştur. Merkezimizde Psikoterapi Departmanı ve Eğitim Departmanı olmak üzere iki ana bölüm bulunmaktadır. Her iki bölümde de konusunda uzman olan deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.

Psikoterapi departmanında çocuk ve ergen terapisi, bireysel terapi, aile ve çift terapisi, cinsel terapi, hamile terapisi ve grup terapisi seansları, psikoloji biliminde geçerliliği kanıtlanmış olan terapi yaklaşımları kullanılarak uygulanmaktadır.

Eğitim departmanımızda kadrosundaki uzman eğitimcilerle birlikte gelişimsel farklılığı olan çocuklara yönelik psikoeğitimsel terapi programları uygulanmakta, doğuma hazırlık ve nefes eğitimleri verilmektedir. Eğitim departmanımızda ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü olan çocuklara yönelik okuma yazmayı hızlandırma programları da mevcuttur.

Değerlerimizin temelinde insan vardır. İnsanı ele alırken ben var mıyım, kabul ediliyor muyum, değerli miyim, neleri yapabilirim temel sorularımızdır.

Etik en temel prensibimizdir. Etik ilkeler çerçevesinde insana yararlı olma ilkesi  gözetilerek yaşamınızın herhangi bir alanında yaşadığınız tıkanıklıkları fark etmek, harekete geçmek ve yaşam kalitenizi yükslterek yaşamınızı sürdürmeniz temel hedeflerimizdendir.